Dr K. Kawęcki: Zmiany w każdym rządzie są rzeczą naturalną

Zmiany w każdym rządzie są rzeczą zupełnie naturalną. Nie doszukiwałbym się jakiś niestosowności czy też niezrozumiałych posunięć i decyzji – stwierdził dr Krzysztof Kawęcki. Wiceprezes Prawicy Rzeczpospolitej w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja skomentował zapowiadaną rekonstrukcję rządu premier Beaty Szydło.

Dr Krzysztof Kawęcki przypomniał, że w czasie rządów PO-PSL zapowiedzi roszad w składzie Rady Ministrów były zabiegami PR-owymi i służyły utrzymaniu dyscypliny wewnątrz Platformy Obywatelskiej

Premier Tusk kilkakrotnie zapowiadał zmiany w swoim rządzie, rekonstrukcje, i to nie następowało. Był to taki festiwal różnych pomysłów, różnych komentarzy medialnych i trwało to w nieskończoność. W tamtym przypadku chodziło bardziej o dyscyplinowanie niektórych posłów, być może o dyscyplinowanie szeregów własnej partii. To był wynik pewnej rywalizacji np. pomiędzy Tuskiem, a Schetyną oraz różnymi grupami wpływu w PO –  wskazywał dr Krzysztof Kawęcki.

Rekonstrukcja rządu premier Beaty Szydło powinna nastąpić jak najszybciej od momentu zapowiedzi zmian w składzie jej gabinetu – stwierdził wiceprezes Prawicy Rzeczpospolitej.

W moim przekonaniu najważniejsze jest, aby zapowiadana rekonstrukcja nastąpiła jak najszybciej, tzn. właśnie w tym zapowiadanym okresie – nie dłużej niż w tym tygodniu, dlatego że już mamy jednak do czynienia z medialnymi spekulacjami, swoistą giełdą nazwisk, tzw. przeciekami itd. To generalnie nie buduje autorytetu żadnego rządu – podkreślił dr Krzysztof Kawęcki.

Dr Krzysztof Kawęcki ocenił również, że należy najpierw dokonać zmian, a dopiero później rozpocząć dyskusję. Porównał również rolę premiera do trenera klubu piłkarskiego, który po przegranym meczu nie ocenia zawodników publicznie.

Porównałbym rolę szefa rządu do trenera dobrego klubu piłkarskiego. Myślę, ze najlepszą metodą jest to, gdy nawet po przegranym meczu trener nie ocenia poszczególnych zawodników medialnie, na konferencji prasowej, która zawsze jest zwoływana po meczu, ale po prostu dokonuje tej oceny w szatni z zawodnikami – powiedział dr Kawęcki.

Wiceprezes Prawicy Rzeczpospolitej zwrócił również uwagę, że rząd Beaty Szydło dokonał realnej zmiany w polityce Polski.

Myślę tutaj o dwóch obszarach: przede wszystkim działania wobec praw rodziny oraz solidarność środkowoeuropejska. Te kwestie nie ulegają wątpliwości – wzmocnienie praw rodziny w różnych obszarach, nie tylko ekonomicznym (program 500 plus, który jest oczywiście bardzo istotny), ale też przywrócenie godności rodzinie, działania ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry na rzecz ochrony praw rodziców przed często nieuzasadnioną ingerencją np. instytucji samorządowych – akcentował dr Krzysztof Kawęcki.

Całość rozmowy z dr. Krzysztofem Kawęckim w audycji „Aktualności dnia” dostępna jest [tutaj]

RIRM

drukuj