fot. twitter.com/pisorgpl

Politycy PiS apelują do Grzegorza Schetyny o uczciwą kampanię przed wyborami do parlamentu

Wicepremier Jacek Sasin zaapelował do przewodniczącego Grzegorza Schetyny, aby zakończył praktykę uderzania w Polaków tzw. fake newsami. Politycy partii rządzącej chcą, aby kampania wyborcza była merytoryczna.

Jak wskazują, za sprawą PO na portalach społecznościowych pojawiają się zdjęcia, które mają wprowadzić Polaków w błąd. Tworzone są także strony internetowe, które mają uderzać w PiS.  Co więcej – nieprawdziwe informacje są powielane przez polityków.

– To się musi skończyć. Ta kampania nie może tak wyglądać, bo rządzenie Polską to jest poważna sprawa. To nie jest zabawa, rzucanie kalumnii, rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji. Polacy zasługują na poważną władzę i dyskusje przed wyborem tej władzy w najbliższych wyborach parlamentarnych – mówił wicepremier Jacek Sasin.

Z kolei zastępca rzecznika PiS-u Radosław Fogiel zwrócił uwagę, że mamy do czynienia wręcz z tzw. fejkowym przemysłem. Spodziewa się w najbliższym czasie jeszcze większej operacji dezinformacyjnej.

– Można już teraz zaobserwować w internecie rozpowszechnianie się stron, które zajmują się tylko gromadzeniem fałszywych informacji, które można później linkować na portalach typu Twitter, Facebook. To pozwala sądzić, że trwają przygotowania do jeszcze większej kampanii dezinformacyjnej przed wyborami. To ostatni dzwonek, żeby powiedzieć: „Stop!” – wskazał Radosław Fogiel.

Wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę 13 października. Kampania wyborcza zakończy się o północy z piątku na sobotę.

RIRM

drukuj