W Płocku rozpoczęła się konwencja wyborcza PSL-u

W Płocku rozpoczęła się konwencja wyborcza PSL-u, podczas której zostaną zaprezentowane jedynki list wyborczych komitetu PSL-Koalicja Polska.

Koalicję z ludowcami współtworzą parlamentarzyści Kukiz’15. Dlatego wśród liderów list znajdzie się Paweł Kukiz.

Politycy ruchu podpisali wcześniej porozumienie programowe z PSL-em. Na ten związek z niedowierzaniem patrzy wicepremier Jacek Sasin.

– Ten nowy blok wyborczy jest dosyć egzotyczny. Jak słyszę Pawła Kukiza, który mówi, że chcą walczyć z systemem i upartyjnieniem państwa, stając ramię w ramię z partią, która jest tego symbolem, to patrzę na to z politowaniem, bo na pewno nie wyniknie z tego nic dobrego – mówi Jacek Sasin.

PiS wyprzedza inne partie w przygotowaniach do wyborów o kilka kroków.

Politycy tej formacji już w ramach prekampanii rozpoczęli spotkania z Polakami w formie pikników rodzinnych. Jutro w Stalowej Woli odbędzie się ostatnie spotkanie w takiej formule.

PiS jako pierwszy przedstawił też kompletne listy na jesienne wybory. Na początku września mamy też poznać program partii rządzącej na kolejne cztery lata.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl