Odbyło się spotkanie liderów partii politycznych

Zakończyło się spotkanie liderów partii politycznych. Odbywało się ono w gabinecie Marszałka Sejmu pod hasłem ,,Dialog i kompromis polityczny w Polsce”. Spotkanie trwało blisko dwie godziny.

Według szefa Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny- zakończyło się ono bez konkluzji.

Prezes PiS-u Jarosław Kaczyński powiedział po spotkaniu, że ma dobrą wiadomość: rozpoczął się dialog polityczny, który będzie kontynuowany.

Była to rozmowa, a nie wojna i to już jest znaczący postęp – podkreślił prezes PiS-u. Wyjaśnił, że są różnice zdań, ale nie w kwestiach związanych z polskim interesem narodowym.

Rozmawialiśmy o różnych sprawach. Oczywiście rozmawialiśmy o Trybunale ale także o kwestiach sposobu uprawiania polityki, o agresji w polityce, o kwestiach związanych z takimi wydarzeniami jak Światowe Dni Młodzieży, szczyt NATO. Bardzo poważną kwestią jest sprawa bezpieczeństwa Polaków – rozumianego zarówno obiektywnie, jak i subiektywnie, bo ważne jest także i to, żeby Polacy mieli po prostu poczucie bezpieczeństwa. Sądzę, że mimo różnicy zdań jakiś krok w tym kierunku, żeby to poczucie bezpieczeństwa zostało umocnione, został uczyniony – powiedział Jarosław Kaczyński.

W rozmowach brali udział przedstawiciele PiS-u, PO, Kukiz’15, .Nowoczesnej, PSL oraz ugrupowań pozaparlamentarnych: KORWiN, SLD i Partii Razem.

 

RIRM

drukuj