Opinia Komisji Weneckiej pod lupą ekspertów

Zespół ekspertów ma dziś przeanalizować sytuację wokół Trybunału Konstytucyjnego i opinii Komisji Weneckiej.

W skład zespołu wchodzi kilkunastu naukowców i ekspertów z dziedziny prawa. Według informacji PAP, spotkanie odbędzie się poza gmachem Sejmu.

O tym, że pierwsze spotkanie zespołu odbędzie się dziś poinformował we wtorek szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Zespół – jak mówił – powołany został do „szczegółowej, merytorycznej i kompetentnej” analizy sytuacji wokół TK, jak i opinii Komisji Weneckiej.

Poseł PiS-u Stanisław Piotrowicz mówi, że wokół TK nie ma problemu natury prawnej, a jest problem natury politycznej.

Dostrzegali to również członkowie Komisji Weneckiej podczas rozmów prowadzonych w Polsce. Zresztą w swojej opinii również taki fragment zawarli. Stąd spotkanie ekspertów na wniosek pana marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego zmierza w tym kierunku, aby doprowadzić do takich rozwiązań, które rozładowałyby napięcia wokół Trybunału Konstytucyjnego i mogły sprzyjać uwzględnieniu opinii Komisji Weneckiej w takim zakresie, w jakim pozostaje ona w zgodzie z polskim porządkiem prawnym, z polską konstytucją – podkreśla poseł Stanisław Piotrowicz.

Komisja Wenecka – organ doradczy Rady Europy – 11 marca przyjęła opinię w sprawie polskiego Trybunału Konstytucyjnego. Premier Beata Szydło skierowała ją do Sejmu, by tam wypracowano rozwiązanie sporu wokół Trybunału.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl