#Zaplatani w sieci – sympozjum WSKSiM

We wtorek 12 kwietnia w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbędzie się I Sympozjum Nowych Mediów pod hasłem „#Zaplątani w sieci”. Wydarzeniu patronuje Ministerstwo Cyfryzacji oraz Ministerstwo Obrony Narodowej.

„My, młodzi ludzie, studenci czujemy się coraz bardziej „zaplątani w sieć”. I choć urodziliśmy się już w epoce Internetu, z dnia na dzień jest nam trudniej zrozumieć jego oddziaływanie na nasze życie. Łączy się to niewątpliwie z szybkością tego rozwoju.  Rzeczywistość kształtowana dziś przez świat medialny jest nie tylko nieprawdopodobnie dynamiczna, ale i trudna do uchwycenia badawczo. Kontaktujemy się między sobą stale, bez względu na czas i przestrzeń. Coraz częściej medioznawcy stawiają sobie pytanie, w jaki sposób mówić o tym, czego jesteśmy nie tylko świadkami, ale i uczestnikami”. – podkreślają studenci.

Uczestnicy sympozjum będą mieli okazje wysłuchać studentów i doktorantów zajmujących się zagadnieniem „nowych mediów” w różnych jego aspektach.

W sesji plenarnej głos zabierze m.in.: ks. dr hab. Józef Kloch, prof. UKSW, były rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski. Ksiądz Profesor przedstawi temat: „Kościół mediatyzowany. Od „Mateusza” do „Misericors””. Zagadnieniem dronów, jako narzędzi dziennikarstwa reportażowego zajmie się dr Iryna Marushkina z Katedry Nowych Media LNU im. Iwana Franki. Wśród prelegentów sesji plenarnej jest także dr hab. Monika Przybysz z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która szczegółowo omówi temat „»Zaplątani w sieć« miłosierdzia – projekt Misericors jako przykład mobilnej komunikacji treści religijnych” oraz dr Monika Kacprzak z tematem „Facebookowy dowód osobisty”.

Obrady panelowe będą odbywać się w czterech zakresach tematycznych: społeczeństwo zmediatyzowane, przyszłość dziennikarstwa, perspektywy edukacji, szanse i zagrożenia. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie trzeba zgłaszać chęci uczestnictwa.

Wydarzenie organizowane jest przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Samorząd Studencki WSKSiM i Koło Naukowe Medioznawców WSKSiM.

WSKSiM/RIRM

drukuj