Warsztaty dziennikarskie „Zrozumieć Media”

W I LO w Dębicy odbędą się dziś warsztaty dziennikarskie z cyklu „Zrozumieć Media”. Poprowadzą je dziennikarze z Radia Maryja i Telewizji Trwam, a także wykładowcy WSKSiM. Warsztaty adresowane są głównie do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Na spotkaniu młodzi zapoznają się z tematyką dotyczącą m.in. zagrożeń wynikających z manipulacji telewizyjnej, radiowej oraz prasowej. Ponadto, uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość bezpośredniej praktyki obsługi sprzętu medialnego – powiedział o. Marcin Krupa, redemptorysta posługujący w Radiu Maryja.

– Na takich warsztatach poruszamy tematykę dotyczącą zagrożeń wynikających z manipulacji w telewizji, prasie i radiu. Dajemy możliwość zapoznania się z kamerami, mikrofonami i innym sprzętem, który jest niezbędny do pracy w mediach. Robimy to po to, żeby młody człowiek – być może – odkrył swoje powołanie do dziennikarstwa, a także po to, żeby przybliżyć narzędzia, którymi na co dzień posługują się dziennikarze. Młodzież  może zobaczyć, że nie wszystko co jest podawane w mediach musi być prawdą. Na warsztatach pokazywane są narzędzia, dzięki którym będą mogli szukać tej prawdy – zaznaczył o. Marcin Krupa.

Ojciec Krupa dodaje, że takie warsztaty można zorganizować wszędzie tam, gdzie znajdą się chętni.

– Warsztaty organizujemy w szkołach, w domach kultury, przy parafiach – wszędzie tam gdzie jest chęć do tego, aby młodym pokazać coś więcej. Aby zadbać o ich wiedzę, myślenie i rozwój – powiedział o. Marcin Krupa.

Warsztaty dziennikarskie  z cyklu  „Zrozumieć Media” cieszą się dużą popularnością wśród młodych. Wcześniejsze edycje odbyły się m.in. w Lublinie, Puławach, Gliwicach i Kleszczewie.

RIRM

drukuj