R. Terlecki: nie prowadzimy żadnych rozmów ws. stanowiska RE

Nie prowadzimy żadnych rozmów ws. stanowiska szefa Rady Europejskiej – powiedział dziś szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki. Dodał, że doniesienia na ten temat to „produkcja spekulacji prasowych”.

W poniedziałek brytyjski dziennik „Financial Times” poinformował, że premier Beata Szydło sonduje inne kraje Unii Europejskiej w sprawie możliwości zastąpienia Donalda Tuska na stanowisku szefa Rady Europejskiej przez eurodeputowanego Platformy Obywatelskiej Jacka Saryusz-Wolskiego.

Ryszard Terlecki, pytany w Sygnałach Dnia o te doniesienia, powiedział, że brak poparcia polskiego rządu dla Donalda Tuska „zrodziło pole poszukiwań i negocjacji co do ewentualnych kandydatów” na stanowisko szefa Rady Europejskiej.

„Myślę, że komentatorzy znajdą wiele różnych osób, i znajdują w tej chwili w Europie, które – ich zdaniem – mogłyby kandydować na to stanowisko” – mówił R. Terlecki.

Dopytywany, jakie jest stanowisko PiS w tej sprawie, polityk odparł: „Żadne. To znaczy nie potwierdzamy żadnych rozmów”. Dodał, że pewny jest jedynie brak poparcia rządu dla kandydatury Tuska.

„Jedno co wydaje się pewne, choć na świecie nic nie jest w 100 proc. pewne, (to to) że nie poprzemy Donalda Tuska” – powiedział.

Zdaniem Ryszarda Terleckiego, doniesienia na ten temat „to jest produkcja spekulacji prasowych”.

PAP/RIRM

drukuj