Grecja: Pierwsze oficjalne wyniki referendum o godz. 20

Pierwsze oficjalne wyniki referendum w Grecji będą podane o godz. 20 czasu polskiego. Na tę godzinę zapowiadane jest też wystąpienie premiera Aleksisa Ciprasa.

Minister finansów Janis Warufakis spotka się jeszcze w niedzielę wieczorem z najważniejszymi greckimi bankierami – podał przedstawiciel resortu finansów.

Greckie banki są zamknięte od tygodnia, czyli od wprowadzenia przez rząd w Atenach kontroli przepływów kapitałowych.

Uważa się powszechnie, że wynik referendum, w którym większość Greków opowiedziała się przeciw przyjęciu propozycji wierzycieli, zwiększy presję na banki.

Przedstawiciele greckiego rządu powiedzieli, że banki nie zostaną otwarte aż do zawarcia porozumienia z wierzycielami, czyli Komisją Europejską, Europejskim Bankiem Centralnym i Międzynarodowym Funduszem Walutowym.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl