fot. twitter.com

UE: Premier M. Morawiecki spotkał się z szefową KE Ursulą von der Leyen

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się przed szczytem UE w Brukseli z nową przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen – poinformowała Kancelaria Premiera. Morawiecki przybył na dwudniowy szczyt poświęcony m.in. kwestii osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r.

Po spotkaniu z von der Leyen, szef polskiego rządu ma w planach spotkania z nowym przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Davidem Sassolim, polskim komisarzem ds. rolnictwa Januszem Wojciechowskim oraz europosłami Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do której należy PiS.

Bezpośrednio przed szczytem szef polskiego rządu odbędzie także tradycyjne konsultacje z premierami państw Grupy Wyszehradzkiej: Czech – Andrejem Babiszem, Słowacji – Peterem Pellegrinim i Węgier – Viktorem Orbanem.

Następnie premier wraz z pozostałymi unijnymi liderami weźmie udział w szczycie, który po raz pierwszy poprowadzi nowy przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel. Natomiast Ursula von der Leyen po raz pierwszy spotka się z szefami państw i rządów UE już oficjalnie, jako nowa szefowa Komisji Europejskiej.

PAP

drukuj