fot. Mateusz Marek/Nasz Dziennik

J. Kaczyński: naszym celem nie jest większość w TK  

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przyznał, że nie ma zamiaru dążyć do uzyskania większości w Trybunale Konstytucyjnym. Zapowiedział też, że weźmie udział w jutrzejszym spotkaniu szefów partii w Sejmie.

W radiowej Trójce prezes PiS-u mówiąc o sporze wokół TK, powiedział, że opozycja nie jest przygotowana do zmiany swojej taktyki, ani do pełnienia swej roli w państwie.

– Opozycja, ten nurt establishmentowy, kwestionuje nie tyle poszczególne posunięcia, co kwestionuje w gruncie rzeczy w ogóle prawo do rządzenia tych, którzy prezentują nurt odmienny, krytyczny wobec establishmentu, krytyczny wobec tego wszystkiego, czy przynajmniej wielu aspektów tego, co działo się w Polsce po roku 1989. Teraz akurat pretekstem jest Trybunał, ale tak naprawdę chodzi o pytanie zupełnie fundamentalne, mianowicie czy w Polsce mają istnieć tylko procedury demokratyczne, czy też demokracja – stwierdził prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński przypomniał, że spór o Trybunał jest wynikiem zamachu, którego w czerwcu dokonała koalicja PO-PSL, czyli obecna opozycja. Przyznał też, że spór nie jest zamknięty.

Prezes PiS zadeklarował, że weźmie udział w spotkaniu szefów partii. „Tam będziemy rozmawiać, ale czy jakaś rzeczywista, konkretna materia tej rozmowy zostanie odnaleziona, tego nie wiem, ale będę się starał, żeby tak było” – zapewnił.

Marszałek Sejmu zaprosił szefów partii na spotkanie w parlamencie. Może odbyć się ono jutro w południe. Udział w spotkaniu zapowiedzieli przedstawiciele wszystkich partii mających reprezentację w Sejmie.

RIRM

drukuj