Podniesienie stawki godzinowej spowoduje zwolnienia w branży ochroniarskiej

Minimalna stawka w wysokości 12 zł za godzinę może doprowadzić do zwolnień pracowników ochrony – wynika z szacunków branży. Jeśli firma chce płacić 5 zł za godzinę, lepiej niech upadnie – przekonuje Ministerstwo Pracy. O sprawie informuje dziennik „ Rzeczpospolita”.

Płaca minimalna w wysokości 12 zł za godzinę ma obowiązywać od września.

Zdaniem branży ochroniarskiej w efekcie pracę może stracić nawet 60 tysięcy osób. Dołączą oni do 40 tysięcy najsłabiej wykwalifikowanych pracowników ochrony, którzy niedawno zostali bez pracy z powodu ozusowania umów-zleceń.

Poseł PiS-u Grzegorz Matusiak mówi, że PiS chce realizować swoje zobowiązania.

– Większość pracowników to są emeryci, policjanci, pracownicy służb mundurowych. Można powiedzieć, że było tam dużo pracy sezonowej. Przypominam sobie, że w czasie budowy autostrady większość tych ochroniarzy była emerytami z górnictwa i dla nich był to dodatkowy zastrzyk pieniędzy. Dzisiaj trzeba mieć świadomość, że wprowadzaliśmy już w czasie kampanii wyborczej projekty i założenia do naszych ustaw i chcemy to realizować – stwierdził poseł Grzegorz Matusiak.

Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed zapowiedział, że nie ulegnie naciskom lobby, które straszą upadłościami.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl