Francja: Ewakuowano obóz migrantów w Paryżu

Francuska policja ewakuowała w środę rano w północnej części Paryża obóz migrantów, w którym mieszkały setki ludzi, w tym przybyli z miasteczka pod Calais. To osiemnasta taka operacja w stolicy Francji od czerwca 2015 roku.

W środę ewakuowano głównie migrantów sudańskich, etiopskich, erytrejskich i afgańskich. Cała procedura odbyła się bez problemów. Władze przenoszą mieszkańców obozu w inne miejsca w regionie paryskim. Od około trzech tygodni mieszkali oni w namiotach i na materacach pod wiaduktem linii naziemnej części paryskiego metra. Migranci jeszcze przed ewakuacją czekali na chodniku, niektórzy z dobytkiem.

„Nie wiem, dokąd jedziemy, ale wszędzie będzie lepiej niż tu” – wyjaśnił Ahmed z Afganistanu, który powiedział, że „uciekł przed wojną i talibami”.

Obozowisko zostało po raz pierwszy ewakuowane 7 marca. Kilka dni później zostało ponownie zamieszkane.

Choć Francja nie jest na pierwszej linii napływu migrantów, od roku obserwuje się napływ uchodźców głównie z krajów Afryki, Syrii, Iraku i Afganistanu. Wielu z nich chce się przedostać do Wielkiej Brytanii.


PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl