fot. TV Trwam

Papież Franciszek: Przebaczenie najwspanialszym znakiem Bożego Miłosierdzia

Ojciec Św. Franciszek zakończył dziś cykl katechez poświęconych Bożemu Miłosierdziu rozważaniem Psalmu 51 nazywanego Miserere.

Odwołuje się on do historii króla Dawida i jego grzechu z Batszebą, żoną Uriasza Chetyty. Gdy prorok Natan objawia mu jego winę, ten wyznaje swój grzech i prosi Boga o miłosierdzie.

Ojciec Św. mówił, że każdy, kto modli się tym Psalmem, poszukuje przebaczenia, wyznaje swoją winę i oddaje hołd sprawiedliwości i świętości Boga, a potem prosi o łaskę i miłosierdzie.

– W tej modlitwie przejawia się prawdziwa potrzeba człowieka. Jedyną rzeczą, której naprawdę potrzebujemy w naszym życiu, to uzyskanie przebaczenia, uwolnienie od zła i jego śmiertelnych konsekwencji. Niestety, życie sprawia, że wiele razy doświadczamy tych sytuacji i to przede wszystkim w nich musimy zaufać miłosierdziu. Bóg jest większy od naszego grzechu – podkreślił papież Franciszek.

Ojciec Św. pozdrowił też pielgrzymów. Zwracając się do Polaków, Papież powiedział:

– Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, przebaczenie Boga jest tym, czego potrzebujemy wszyscy i jest ono największym znakiem jego miłosierdzia. Wszyscy jesteśmy grzesznikami i potrzebujemy miłosierdzia. Wszyscy też jesteśmy wezwani, abyśmy przebaczając innym, stawali się świadkami miłosierdzia. Niech Maryja, Matka Miłosierdzia, wyprasza nam tę łaskę u Zmartwychwstałego Pana. Niech wam Bóg błogosławi – mówił papież Franciszek.

Na zakończenie wierni wspólnie z Ojcem Św. odmówili modlitwę Ojcze Nasz.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj