fot. flickr.com

Coraz więcej nowych ofert miejsc pracy w internecie

Na koniec minionego miesiąca w internecie pojawiło się ponad 170 tysięcy ofert pracy. Jest to o 4,5 proc. więcej niż rok wcześniej – informuje dziennik „Rzeczpospolita”. Liczba ofert pracy wzrasta nieprzerwanie od 7 miesięcy. W czerwcu najwięcej z nich dotyczyło zatrudnienia w usługach, w tym w logistyce.

Wiceprezes Zarządu Banku Ochrony Środowiska Anna Milewska wyjaśnia, że lepsza sytuacja na rynku pracy wynika z poprawy sytuacji gospodarczej kraju i powrotu coraz większej liczby Polaków zza granicy.

– Proszę pamiętać, że PKB to jest już około 4 punktów proc. Jeśli więc są generowane nowe miejsca pracy, to jest oczywiście zapotrzebowanie na pracowników. Sądzę, że możemy się również spodziewać wzrostu nowych miejsc pracy z punktu widzenia początków inwestycji. Z jednej strony, wzrost konsumpcji pobudza wzrost produkcji i wzrost inwestycji, a z drugiej strony, zmiany gospodarcze, szczególnie zmiany, jeżeli chodzi o podatki w małych i średnich przedsiębiorstwach, również generują miejsca pracy – mówi Anna Milewska.  

W drugim kwartale bieżącego roku najwięcej ofert pracy dotyczyło specjalistów do spraw sprzedaży i specjalistów obsługi klienta.

Pod koniec czerwca najwięcej ofert pracy pojawiło się w woj. mazowieckim, dolnośląskim, małopolskim i śląskim.

RIRM

drukuj