fot. PAP/Adam Warżawa

Prezes J. Kaczyński w Chojnicach: Mamy dobry punkt startu do wygrania wyborów po raz trzeci, ale „bez pracy nie ma kołaczy”

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, w Chojnicach mówił o szansach swojego obozu na utrzymanie władzy. Polityk zwracał uwagę, że węgiel i państwo, które w tym obszarze było skuteczne, to dobry punkt odbicia na kolejne wybory.

Jarosław Kaczyński na spotkaniu w Chojnicach powiedział, że trzeba zadać sobie pytanie, co zrobić, żeby wygrać wybory.

– Trzeba mieć na tyle zdrowego rozsądku, żeby wyśmiać przeświadczenia, które są często głoszone, że tamci już wybory wygrali (…). Nie sięgając do innych przykładów tylko z dziejów naszej partii, warto zauważyć, że w 2007 roku wybory zostały co prawda przegrane, ale nadrobiliśmy w samej kampanii wyborczej 13 procent (z 19 na 32 procent). W 2005 roku w ciągu półtora miesiąca podwoiliśmy nasz wynik (z 12 do 24 procent) – zaznaczył prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Na spotkaniu z wyborcami Jarosław Kaczyński wyjaśnił, że rządzącym udało się rozwiązać m.in. sprawę z węglem, gdzie zabezpieczono go w takich ilościach, że –  jak podkreślił prezes PiS – trzeba się zastanowić, co zrobić z nadwyżkami. Jednak –  jak sam stwierdził – na pewno się nie zmarnują. Polityk wskazał także, że „jest to dobry punkt startu do wygrania wyborów po raz trzeci”, ale zaraz dodał, że „bez pracy nie ma kołaczy”.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl