B. Szydło: W Prawie i Sprawiedliwości król jest jeden – prezes Jarosław Kaczyński

W Prawie i Sprawiedliwości wszystko jest w jak najlepszym porządku; król jest jeden – prezes Jarosław Kaczyński – powiedziała w czwartek wicepremier Beata Szydło. Wyraziła przy tym pogląd, że „ploteczki” o konfliktach wewnątrz PiS inspirują „różni koledzy, którzy chcą zaistnieć”.

Beata Szydło zapewniła w rozmowie z radiową Trójką, że – wbrew różnym doniesieniom medialnym – w Prawie i Sprawiedliwości nie ma konfliktów, ani między nią, a szefem rządu Mateuszem Morawieckim, ani też ministrem spraw wewnętrznych i administracji Joachimem Brudzińskim.

„Mogę zapewnić, że w Prawie i Sprawiedliwości wszystko jest w jak najlepszym porządku. Król jest jeden – prezes Jarosław Kaczyński i to Jarosław Kaczyński jest i będzie szefem PiS. Tutaj nic się nie zmieni, a wszystkie te sensacje, które się pojawiają, są takimi właśnie +potworami z Loch Ness+” – dodała Beata Szydło.

Wyraziła przy tym pogląd, że tego typu doniesienia często inspirują „różni koledzy, którzy chcą zaistnieć i mają różne fantazje, żeby z dziennikarzami takie ploteczki uprawiać”.

„To nie jest najlepszy sposób na uprawianie polityki, bo energia wszystkich polityków powinna być ukierunkowana na przygotowanie się do wyborów samorządowych, przygotowanie programu, a nie zajmowanie się ploteczkami” – zaznaczyła wicepremier.

Powtórzyła, że rozważa start w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

„Ja już powiedziałam wcześniej, w jednym z wywiadów, że rozważam taką możliwość (kandydowanie do europarlamentu) i nie robię też z tego tajemnicy” – powiedziała.

Dodała, że Prawo i Sprawiedliwość chce wygrać najbliższe, jesienne wybory samorządowe, wybory do europarlamentu, które odbędą się w maju 2019 roku, a kilka miesięcy później – parlamentarne.

„Rzeczą jasną jest więc to, że będziemy budowa listy, które będą dawały szansę na uzyskania jak najlepszego wyniku” – zaznaczyła Beata Szydło.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl