Trwa narada z wojewodami w Kancelarii Premiera

W Kancelarii premier Beaty Szydło rozpoczęła się narada koordynacyjna z wojewodami. Jest to okazja do wymiany informacji i zapoznania się z pracą przedstawicieli rządów w poszczególnych regionach Polski.

Wczoraj premier Beata Szydło rozmawiała z ministrami i wiceministrami, przypomniała im obietnice wyborcze oraz wskazała na potrzebę współdziałania przy ich realizacji.

Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski w TV Trwam – odnosząc się do spotkania z premier – wskazał, że są to rozmowy cykliczne, poświęcone m.in. zadaniom, jakie rząd stawia przed samorządami.

– My, jako wojewodowie, spotykamy się regularnie z Prezesem Rady Ministrów. Mamy swoje narady również z ministrem spraw wewnętrznych i administracji. Można się spodziewać, że pani premier będzie chciała przedstawić dalsze plany rządu i realizacji tych planów za pośrednictwem administracji rządowej w terenie. My jesteśmy reprezentantami rządu w terenie, w związku z powyższym spodziewamy się jakichś nowych wytycznych, informacji dot. polityki rządu Prawa i Sprawiedliwości, ale muszę podkreślić, że te rozmowy zawsze są ugruntowane na mocnej podstawie merytorycznej. Wyjeżdżamy stamtąd z takim nastawieniem, że znowu jest do wykonania kawał roboty dla Polski – powiedział Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski.

Dziś w porannym wywiadzie dla TVP, premier Beata Szydło podkreśliła, że w rządzie potrzebne są: dyscyplina, lojalność, konsekwencja i umiar. Jeśli będziemy potrafili stworzyć zwartą drużynę, to wszystko będzie szło, tak jak trzeba – wskazała szefowa rządu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl