fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] Dr Z. Kuźmiuk o zablokowaniu kandydatury B. Szydło: Kontynuacja zemsty największych grup politycznych

To kontynuacja zemsty największych grup politycznych za to, co zrobił premier Morawiecki na szczycie Rady Europejskiej – za odrzucenie kandydatury Fransa Timmermansa – powiedział w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja dr Zbigniew Kuźmiuk. Europoseł PiS odniósł się również do omawiania po raz kolejny kwestii praworządności w Polsce na najbliższym posiedzeniu Rady ds. Ogólnych.

Była premier Beata Szydło (PiS) w środowym głosowaniu nie została wybrana na stanowisko przewodniczącej komisji zatrudnienia i spraw socjalnych Parlamentu Europejskiego. Głosowanie na wniosek socjalistów było tajne. W głosowaniu 21 posłów było za kandydaturą Szydło, 27 – przeciw, a dwóch wstrzymało się od głosu.

To kontynuacja zemsty największych grup politycznych za to, co zrobił premier Morawiecki na szczycie Rady Europejskiej – za odrzucenie kandydatury Fransa Timmermansa – powiedział dr Zbigniew Kuźmiuk.

– Zarówno liberałowie, jak i socjaliści – dołączyli do nich także zieloni i komuniści – uznali, że jest to forma rewanżu za tamtą porażkę i kandydatura premier Beaty Szydło została zablokowana – zaznaczył europoseł PiS.

Ambasadorowie państw unijnych zdecydowali w środę, że na najbliższym posiedzeniu Rady ds. Ogólnych omawiana będzie kwestia praworządności w Polsce w ramach procedury z art. 7. Zdaniem dr. Zbigniewa Kuźmiuka, nie należy się tym zupełnie przejmować.

– To dzieje się praktycznie na odchodnym zarówno Komisji Europejskiej, jak i przewodniczącego Rady. Jest to tylko forma przypomnienia, że ten „problem” ciągle wisi. Myślę, że będzie to bez znaczenia. Wszystko będzie już zależało od nowej Komisji. Zobaczymy, w jakim będzie ona kształcie i w którym kierunku te sprawy się potoczą. To jest forma dokuczania Polsce, ale bez specjalnego znaczenia – powiedział polityk.

RIRM

drukuj