fot. PIS/facebook

Kongres PiS w Warszawie. Partia przedstawi nowy program

Powrót do 22-proc. stawki VAT, opodatkowanie hipermarketów i banków, likwidacja gimnazjów i NFZ – to tylko niektóre propozycje, które znajdą się w nowym programie PiS.  Zostanie on przedstawiony podczas dzisiejszego kongresu tej partii w Warszawie.

Priorytetami programu będą: gospodarka, polityka prorodzinna i walka z bezrobociem. PiS przedstawi też postulat ponownego uprzemysłowienia kraju. Jak deklarują politycy tej partii, program będzie miał otwartą formułę, aby można było wprowadzać w nim zmiany, np. w zależności od sytuacji gospodarczej.

– To co chcemy zaprezentować nie jest tzw. „kiełbasą wyborczą”. Jest to program mający swoje konkretne odniesienia do konkretnych projektów ustaw, jak również wskazania konkretnego finansowania. Dosyć już Polakom naobiecywano, dosyć już polityki „ciepłej wody w kranie”. (…) Wśród naszych priorytetów bardzo ważne, wręcz najważniejsze jest zagadnienie służby zdrowia – powiedział poseł Joachim Brudziński, szef komitetu wykonawczego PiS.

W każdej szkole – zgodnie z pomysłem PiS – byłby gabinet stomatologiczny i poradnia psychologiczno-pedagogiczna. Ponadto PiS zaproponuje zmiany w systemie emerytalnym, czyli dobrowolność wyboru między OFE a ZUS. Partia postuluje referendum w tej sprawie. PiS chce także odejścia od reformy wydłużającej wiek emerytalny.

RIRM 

drukuj