fot. PAP/EPA

Na Węgrzech rusza kampania do parlamentu

Na Węgrzech rozpoczyna się kampania wyborcza do  parlamentu. Premier Wiktor Orban i jego partia Fidesz zawalczą o kolejne  cztery lata władzy. Według ekspertów i sondaży ich szanse są bardzo duże.

W kampanii wyborczej Fidesz będzie podkreślał osiągnięcia w sferze gospodarki. Wiktor Orban dotrzymał słowa dlatego Fides jest faworytem nadchodzących wyborów – powiedział Dariusz Sobków, były ambasador tytularny Polski przy UE.

– Węgrzy mogą rzeczywiście powiedzieć, że sytuacja budżetowa jest o wiele lepsza niż 3 lata temu, gdy Orban dochodził do władzy. Orban nie potrzebuje pomocy międzynarodowej, by wyprowadzić kraj z kryzysu po 8 latach rządów socjalistycznych – powiedział Dariusz Sobków.

Premier Wiktor Orban- krytykowany przez liberalne media i zachodnią finansjerę – broni  interesów swojego kraju. Wbrew poprawności politycznej dba o wychowanie młodego pokolenia w duchu patriotycznym. Jest dobrym gospodarzem.

Polityka prorodzinna rządu jest tak skuteczna, że w państwie, w którym jeszcze kilka lat temu dokonywanych było najwięcej zabójstw dzieci poczętych w Europie, od 2011 r. rośnie liczba urodzeń. Dobrze traktowane są rodziny wielodzietne – jeśli oboje rodziców pracuje, to przy trojgu dzieci są całkowicie zwolnieni z podatków. Rodzina miesięcznie zyskuje około 3 tys. złotych.

TV Trwam News

 

drukuj