fot. PAP/Tomasz Gzell

Rzecznik PiS: W rządzie nie ma miejsca dla kogoś, kto neguje jego prace

Istotą koalicji jest jedność; w rządzie nie ma miejsca dla kogoś, kto neguje jego prace; od Jarosława Gowina i posłów Porozumienia zależy, czy będą w koalicji i wspólnie z nami będą pracować dla rozwoju i dobra Polaków – tak Anita Czerwińska, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, odniosła się w komentarzu dla PAP do dymisji Jarosława Gowina.

Piotr Müller, rzecznik rządu, poinformował we wtorek, że premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta o odwołanie Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera i szefa MRPiT. [czytaj więcej]  Lider Porozumienia, wicepremier Jarosław Gowin oświadczył po swojej dymisji, że oznacza to koniec koalicji Zjednoczonej Prawicy. [więcej] 

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości w komentarzu przesłanym PAP podkreśliła, że istotą koalicji jest jedność.

„Istotą koalicji jest jedność. Za każdym razem, gdy pojawiały się wątpliwości byliśmy otwarci na dyskusje i kompromis. W tak kluczowej dla Polski sprawie jak realizacja programu Polski Ład, ustalonego z koalicjantami zaaprobowanego przez nich, nie możemy zrezygnować ze zobowiązań wobec tych, których on dotyczy – Polaków” – zaznaczyła Anita Czerwińska.

„W rządzie nie ma miejsca dla kogoś, kto neguje jego prace. Od Jarosława Gowina i posłów Porozumienia zależy czy będą w koalicji i wspólnie z nami będą pracować dla rozwoju i dobra Polaków” – dodała rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

PAP

drukuj