fot. facebook.com/PrawicaKawecki/

[TYLKO U NAS] Dr K. Kawęcki: Dymisja J. Kowalskiego to próba dyscyplinowania SP przez PiS

Dymisja wiceministra aktywów państwowych, Janusza Kowalskiego, nastąpiła z przyczyn politycznych i niewątpliwie będzie miała wpływ na funkcjonowanie koalicji. To próba dyscyplinowania Solidarnej Polski przez Prawo i Sprawiedliwość – zaznaczył dr Krzysztof Kawęcki, politolog, w rozmowie z TV Trwam.

W sobotę pojawiła się informacja o dymisji z funkcji wiceministra aktywów państwowych posła Solidarnej Polski, Janusza Kowalskiego. Dr Krzysztof Kawęcki przyznał, że „było to zaskoczenie, aczkolwiek premier Mateusz Morawiecki od dłuższego czasu domagał się tej dymisji”.

– To będzie miało wpływ na funkcjonowanie koalicji. Dymisja wiceministra Janusza Kowalskiego nie nastąpiła z przyczyn merytorycznych, ale z powodów politycznych. W tym zakresie jest to zaskoczenie – wskazał.

Wiceminister infrastruktury, Marcin Horała, na antenie TVP Info zapewnił że Prawo i Sprawiedliwość nie obawia się utraty większości parlamentarnej. Natomiast niewątpliwie mamy do czynienia z daleko idącym kryzysem w ramach Zjednoczonej Prawicy – zauważył dr Krzysztof Kawęcki.

Dymisja wiceministra Janusza Kowalskiego niewątpliwie będzie miała wpływ na funkcjonowanie koalicji. Można to traktować w kategoriach próby marginalizacji Solidarnej Polski, a być może nawet wypychania jej z koalicji Zjednoczonej Prawicy. Myślę jednak, że jest to etap próby dyscyplinowania koalicjanta przez Prawo i Sprawiedliwość. Natomiast nie będzie to miało wpływu na rozpad koalicji – powiedział politolog.

Rozmówca TV Trwam zaznaczył, że „rozpad Zjednoczonej Prawicy przyniósłby bardzo duże prawdopodobieństwo wygrania wyborów przez opozycję”.

– Być może PiS te wybory by wygrało, natomiast suma oddanych głosów na poszczególne ugrupowania opozycyjne mogłaby spowodować, że doszłoby do zmiany rządu, do zmiany całego układu politycznego. Jest to daleko idące zagrożenie, które może doprowadzić do utraty władzy przez centroprawicę w Polsce – wskazał dr Krzysztof Kawęcki.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl