M. Dworczyk: Nowe obietnice PiS będą stopniowo realizowane

Wyprawka na dobry start już w nadchodzącym roku szkolnym; jesienią szereg inwestycji w ramach funduszu na drogi lokalne – nowe obietnice Prawa i Sprawiedliwości będą stopniowo realizowane – zapewnił szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Tzw. piątka Morawieckiego już teraz czeka na realizację. Na pierwszy ogień pójdzie wyprawka w wysokości 300 zł dla każdego ucznia.

– Na przełomie sierpnia i września uczniowie otrzymają takie wsparcie – zapowiedział w Polskim Radiu Michał Dworczyk.

Dodatkowe wsparcie nie oznacza, że znikną bezpłatne podręczniki. Za te –  wbrew temu, co mówi opozycja – wciąż płaci państwo – wskazał szef kancelarii premiera.

– Podręczniki nadal będą bezpłatne, a ta wyprawka jest dodatkowym wsparciem dla rodzin, które 1 września każdego roku wysyłają dzieci do szkół – powiedział Michał Dworczyk.

Na tym jednak nie koniec, bo już w najbliższych miesiącach mają ruszyć inwestycje drogowe – dodał.

– Zaczyna się ten program jesienią i w ciągu 18 miesięcy chcemy go zrealizować, wydając 5 mld zł dla bardzo wielu mniejszych i średnich miejscowości – wskazał szef KPRM.

Tutaj środki ma zagwarantować specjalny fundusz na drogi lokalne. Na pomoc czekają też seniorzy. Do nich adresowany jest program Dostępność plus. Realizacja kolejnych obietnic pociąga jednak za sobą nowe oczekiwania, a te zgłaszają rodzice osób niepełnosprawnych.

– My dostrzegamy ten problem i jestem przekonany, że uda nam się wypracować jakiś konsensus. Też trzeba jasno sobie powiedzieć. Minęło 2,5 roku od wyborów, więc wszystkich programów i wszystkich potrzeb nie da się w tym czasie zrealizować – zaznaczył Michał Dworczyk.

Dlatego – według deklaracji kancelarii premiera – rząd usiądzie do rozmów. Główny postulat rodziców to dodatek w wysokości 500 zł dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl