fot.PAP/Tomasz Waszczuk

J. Kaczyński: Rząd PiS przywiązuje do spraw bezpieczeństwa ogromne znaczenie

Rząd PiS przywiązuje do spraw bezpieczeństwa ogromne znaczenie, ogromną wagę – powiedział w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński na konwencji wyborczej partii w Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskie).

Prezes PiS zauważył, że województwo warmińsko-mazurskie bezpośrednio graniczy z Rosją, dlatego właśnie w Olsztynie należy mówić o kwestiach bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwa w różnych wymiarach, ale też w wymiarze militarnym – zaznaczył Jarosław Kaczyński.

Nie dlatego, że spodziewamy się czegoś złego, że chcemy złych stosunków z naszym wielkim sąsiadem, tylko dlatego, że uwzględniamy realia, a te są takie, jakie są. Nasz rząd, rząd PiS przywiązuje do spraw bezpieczeństwa ogromne znaczenie, ogromną wagę” – oświadczył lider Zjednoczonej Prawicy.

My wiemy, że jeśli spojrzeć na politykę państwa w jej wymiarze międzynarodowym, to zawsze na pierwszym miejscu należy stawiać na bezpieczeństwo, później jest kwestia statusu państwa, jego pozycji” – tłumaczył prezes PiS.

Jarosław Kaczyński zaznaczył, że przede wszystkim trzeba zabiegać o bezpieczeństwo.

My to bezpieczeństwo widzimy w różnych aspektach. Widzimy w aspekcie tym tradycyjnym – militarnym, nie możemy zapomnieć o wielkiej konferencji, która była jednocześnie wielkim sukcesem naszego rządu – o konferencji warszawskiej, która doprowadziła do tego, że Polska stała się dzisiaj pełnoprawnym członkiem NATO” – podkreślił prezes PiS.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl