fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

[TYLKO U NAS] M. Dworczyk: Prace ws. rurociągu przebiegają zgodnie z harmonogramem

W późnych godzinach wieczornych zostanie zakończona czerpnia, czyli zbiornik, z którego będą pobierane nieczystości, żeby je potem wpompować do rurociągu. Sam rurociąg wydłuża się z każdą godziną. Jest już pod Mostem Północnym – podkreślił w rozmowie z reporterem TV Trwam szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem – zapewnił Michał Dworczyk.

W późnych godzinach wieczornych zostanie zakończona czerpnia, czyli zbiornik, z którego będą pobierane nieczystości, żeby je potem wpompować do rurociągu. Sam rurociąg wydłuża się z każdą godziną. Jest już pod Mostem Północnym. W czwartek rano zacznie być wciągany na most. Równolegle jest też przygotowywana druga nitka. Jak mówiliśmy, początkowo będą to dwie nitki o średnicy 100 cm – wskazał szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Czerpnia będzie ulokowana tuż przy wylocie ścieków do Wisły – dodał zastępca prezesa Wód Polskich ds. Ochrony Przed Powodzią i Suszą Krzysztof Woś.

Została ona zrobiona w ten sposób, że zabiliśmy ściankę szczelną, czyli ogrodziliśmy wylot nieczystości do Wisły. Wkładamy w to pompy i pompujemy do rurociągu zastępczego, przez most pontonowy, następnie prawym brzegiem Wisły. Tuż za Wisłą wpinamy się w komorę rurociągu zasadniczego. Rurociągiem zasadniczym te ścieki będą odprowadzane do oczyszczalni „Czajka” – powiedział Krzysztof Woś.

 

RIRM

drukuj