fot. PAP/Marcin Bielecki

Nieproporcjonalność w rozwojach powiatów 

Rząd PiS-u podejmując działania na rzecz znoszenia dysproporcji między regionami nie patrzy na barwy polityczne – powiedział szef MSWiA Joachim Brudziński. Minister mówił dziś w Szczecinie o Funduszu Dróg Samorządowych. Rząd dofinansuje budowę oraz remonty dróg powiatowych i gminnych kwotą 6 mld zł. Ogólnopolski program został rozpisany na najbliższe sześć lat.

Minister Joachim Brudziński zwrócił uwagę, że za rządów poprzedników widoczne były różnice w środkach, jakie wędrowały do poszczególnych regionów.

– Dlaczego jest tak, że powiat białogardzki, pyrzycki tych środków dostawał na poziomie 900 tys. zł. i tych programów było realizowanych 2-3, a powiaty, w których funkcję czy rolę pełnią najważniejsi politycy naszych konkurentów politycznych, tych środków otrzymywali miliony zł. Proszę państwa, powtarzałem to wielokrotnie i powtórzę po raz kolejny: dla mnie dzisiaj, jako ministra w rządzie pana premiera Mateusza Morawieckiego, w rządzie Prawa i Sprawiedliwości, naprawdę nie mają najmniejszego znaczenia barwy, spod jakich sztandarów partyjnych czy komitetów wywodzą się samorządowcy – mówił minister Joachim Brudziński.

Podczas wizyty w Szczecinie Joachim Brudziński wręczył również promesę burmistrzowi gminy Chojna w powiecie gryfińskim na kwotę 1,2 mln zł.

Pieniądze zostaną przeznaczone na odbudowę infrastruktury zniszczonej w nawałnicach.

RIRM

drukuj