Politycy PiS spotykają się z wyborcami. Dziś odwiedzą 13 województw

Politycy Prawa i Sprawiedliwości kontynuują spotkania z wyborcami. Dziś odwiedzą w sumie 13 województw, jutro 11. Na rozmowy z Polakami udaje się m.in. premier Mateusz Morawiecki, który spotka się z mieszkańcami Kielc i Jędrzejowa w woj. świętokrzyskim.

Wicepremier Beata Szydło będzie przebywać z kolei na Podkarpaciu i w Małopolsce. Porozmawia z wyborcami z Boguchwały, Mielca i Zakopanego.

Aktywni będą także m.in. marszałkowie Sejmu i Senatu: Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski oraz szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Spotkania z Polakami odbędą też niektórzy ministrowie i posłowie.

Wśród tych drugich jest poseł Stanisław Piotrowicz, który uda się do Zgorzelca w woj. dolnośląskim. Polityk podkreśla, że PiS cały czas chce podtrzymywać ścisłą więź rozmawiając z Polakami i temu służą te spotkania.

Podczas wizyty na Dolnym Śląsku poseł Piotrowicz chce m.in. zachęcić jego mieszkańców do aktywnego udziału w polityce.

– Ja osobiście mówię znacznie szerzej, przedstawiając konieczność aktywnego włączenia się obywateli w politykę jako działanie zmierzające do uporządkowania naszego domu, naszej ojczyzny. Przez wiele lat robiono wszystko, ażeby obrzydzić instytucję państwa polskiego, aby zniechęcić obywateli do udziału w polityce, przedstawiając politykę jako działanie brudne, nieczyste, oszukańcze, krętactwo – po to, żeby wąska grupa mogła urządzać nam polski dom. Nikt tego domu nie urządzi tak dobrze, jak my sami, Polacy – powiedział Stanisław Piotrowicz.

Spotkania polityków PiS z mieszkańcami Polski zostały zapowiedziane przez prezesa tej partii Jarosława Kaczyńskiego na kwietniowej konwencji Zjednoczonej Prawicy. Przewiduje ona objazd po kraju najważniejszych polityków obozu rządzącego.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl