fot. PAP

Konwencje wyborcze PiS i PO

Na finiszu kampanii wyborczej dziś odbyły się konwencje dwóch największych partii. PiS zorganizowało swoje spotkanie w Szczecinie, a PO w Warszawie.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podsumował 7 lat rządów Platformy. Zarzucał jej tworzenie nomenklatury i cynizm.

– Wydaje mi się, że to wszystko, co działo w ciągu ostatnich 7 lat, nie było przypadkiem. Było wynikiem pewnych założeń, które przyjęła ta władza, ci ludzie od samego początku. Założenie pierwsze było następujące: ta władza jest celem samym w sobie, musimy rządzić za wszelką cenę, a jeżeli musimy rządzić za wszelką cenę to nie możemy nikomu mocnemu się narazić; bo ci mocni i ci tu wewnątrz Polski i na zewnątrz Polski mogą nam bardzo zaszkodzić; mogą doprowadzić do tego, że nie będziemy tutaj trwale rządzić. Przyjęcie tej zasady miało bardzo wiele skrajnie negatywnych konsekwencji – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Szef PiS mówił też, że kandydaci PiS w wyborach samorządowych są nadzieją na rozpoczęcie zmian w Polsce.

Na Konwencji PO w Warszawie Donald Tusk złożył rezygnację z kierowania partią i przekazał władzę premier Ewie Kopacz. W swoim przemówieniu Donald Tusk mówił że zostawia partię i Polskę w dobrych rękach. Podziękował też działaczom Platformy i swoim wyborcom.

Premier Ewa Kopacz, podkreśliła z kolei że wierzy, w Platformę, która może wygrywać kolejne wybory. Zapowiedziała zaktualizowanie programu partii, aby „odzyskać środowiska, które utraciła i otworzyć się na nowe”.

RIRM

drukuj