fot. PAP/EPA

Nie znaleziono wszystkich ofiar katastrofy

Wciąż nie odnaleziono szczątki dziewięciu ofiar zestrzelonego w lipcu na Ukrainie malezyjskiego samolotu. Na pokładzie Boeinga 777 znajdowało się 298 osób. Wszyscy zginęli.

Od katastrofy malezyjskiego boeinga minęło już prawie pięć miesięcy. Wczoraj przedstawiciele separatystów z Donbasu poinformowali, że w miejscu katastrofy odnaleziono kolejne ludzkie szczątki. Do tej pory jednak nie odnaleziono dziewięciu osób.

– Nie można dziś z pewnością powiedzieć, kiedy i czy będziemy mogli odnaleźć szczątki dziewięciu ostatnich ofiar, lecz zrobimy wszystko co możliwe, w porozumieniu z miejscowymi władzami, aby tak było – powiedział Bert Koenders, szef holenderskiej dyplomacji.

W związku z odnalezieniem kolejnych ciał wstrzymane zostały prace nad przewiezieniem wraku boeinga samolotu. W niedzielę na miejsce katastrofy mają przyjechać śledczy z Holandii, obserwatorzy OBWE, a także przedstawiciele władz powołanych przez separatystów.

Tymczasem zaognia się sytuacja na wschodzie Ukrainy. W ostatnich dniach Rosja rozpoczęła dozbrajać separatystów w Donbasie. W sobotę na tereny kontrolowane przez prorosyjskich separatystów wjechało ponad 80 nieoznakowanych pojazdów wojskowych. Wczoraj ukraińskie władze informowały, że Moskwa przerzuciła na wschód Ukrainy 30 czołgów oraz inny sprzęt wojskowy i ludzi.

TV Trwam News

drukuj