fot. PAP

„Dlaczego po polskich torach nie mogą jeździć polskie pociągi?”

Dlaczego po polskich torach nie mogą jeździć polskie pociągi – z takim pytaniem do premiera Donalda Tuska zwrócił się dziś prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Były premier odwiedził dziś Bydgoszcz i tamtejsze zakłady produkujące pociągi i tramwaje PESA. S.A. „Tego rodzaju przedsiębiorstwa powinny być oczkiem w głowie władzy a są traktowane przez obecny rząd jak kula u nogi” podkreślał lider PiSu.

 Drastycznym przykładem jak dodał jest zakup pociągów pendolino.

– Pytam Donalda Tuska dlaczego po polskich torach nie mogą jeździć polskie pociągi? Dlaczego nie wspiera polskiej marki. Dlaczego nie inwestuje w polskich przedsiębiorców i polskich pracowników. Dlaczego wyrzuca pieniądze błoto, bo przecież pendolino, jak się okazuje, jest pociągiem który w ogóle nie nadaje się do eksploatacji w polskich warunkach, nie mówiąc już o tym, że nie odpowiada wszystkich innym wymogom, które były zawarte w umowie – powiedział Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS nawiązał także do zakupu przez władze Warszawy autobusów z Chin.  Zwrócił uwagę, że w Poznaniu produkowane są pojazdy miejskie dobrej jakości. W tym kontekście podkreślał, że należy podjąć politykę zmierzająca do odbudowy i rozbudowy polskiego przemysłu.

RIRM

        

drukuj