Prawica RP na Śląsku alarmuje o wdrażaniu gender

Prawica Rzeczypospolitej woj. śląskiego jest zaniepokojona wdrażaniem przez sejmik województwa ideologii gender. Ugrupowanie wystosowało specjalny apel do radnych sejmiku oraz organizacji o przeciwdziałanie tego typu promocji „genderyzmu”.

W projekcie Regionalnego Programu Operacyjnego woj. śląskiego 2014-2020, w rozdziale „Równość płci”, występują jawne elementy tej złowrogiej ideologii, której celem jest zniszczenie naszej kultury – czytamy w dokumencie.

Politycy alarmują: „administracyjna likwidacja płci, a więc i rodziny, oraz natarczywa seksualizacja naszych dzieci jest jednym z elementów walki, tak zwanego obozu postępu”.

– Cały pomysł jest  ukryty w tym programie. To na razie projekt, ale polega to na tym, że dla wszystkich projektów związanych z programem, wychodzących z niego, obowiązuje m.in. parytet płci i – jak zaznaczyliśmy w naszym apelu – informacja, jaki kto ma stosunek wobec płci. Jest to po prostu ukryta forma promocji gender. Tego oczywiście oficjalnie się nie mówi. O całej tej informacji dowiedzieliśmy się od kolegów z KIK-u, którzy zostali zaproszeni do konsultacji społecznych nt. tego projektu. Zauważyli oni niebezpieczeństwo. Wywiązał się nasz logiczny sojusz, żeby z tym walczyć – mówi Krzysztof Masny z  Prawicy RP Województwa Śląskiego.

Jak podkreśla Prawica Rzeczpospolitej, w projekcie stwierdzono wprost, że ważne jest „przeciwdziałanie stereotypom związanym z płcią społeczno-kulturową” . Zawiera on także informację, że „każdy następny projekt realizowany w ramach RPO WSL ma zawierać opis oceny wpływu na sytuację płci”.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl