fot. flickr.com

P. Guzdek: Obserwujemy chaos pojęciowy. Przykładem jest wykorzystywanie terminologii prorodzinnej przez środowiska gender

Obserwujemy chaos aksjologiczny, chaos pojęciowy. Przykładem jest wykorzystywanie przez środowiska LGBT terminologii prorodzinnej na określanie statusu związków jednopłciowych. Aktywiści wykorzystują też terminologię godnościową, która odwołuje się do godności człowieka. Szczególnie jest to widoczne w narracji aborcji, gdzie odwołują się do godności kobiet. Chodzi tu o legalizację aborcji z przyczyn eugenicznych i przesłanek socjalnych – powiedział w rozmowie z TV Trwam Piotr Guzdek z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Piotr Guzdek wskazał, że pozytywna komunikacja o osobie dziecka nienarodzonego, prenatalnym macierzyństwie i ojcostwie – jest pierwszoplanowym zadaniem obrońców życia.

– Tym niemniej, identyfikacja patologii życia rodzinnego, małżeńskiego i różnych form przemocy prenatalnej jest równie istotna. Te patologie powinny być identyfikowane, diagnozowane, nazywane po imieniu, adekwatnie wartościowane i poddane ocenie etycznej z perspektywy etyki normatywnej i personalistycznej – zaznaczył.

Rozmówca wyjaśnił, dlaczego te działania muszą zostać uznane w społeczeństwie.

– Obecnie obserwujemy ugruntowujące się społeczne antynatalistyczne struktury zła, czego przykładem jest finansowanie zapłodnień pozaustrojowych ze środków publicznych i ze środków samorządowych. O takich społecznych strukturach zła pisał św. Jan Paweł II w encyklice „Evangelium Vitae”. One są rezultatem deprawacji moralnej, zaniku poczucia słuszności działań moralnych i poczucia zła – powiedział rozmówca.

W ostatnim czasie możemy spotkać się z coraz częstszym wykorzystywaniem przez środowiska LGBT terminologii prorodzinnej. To zaburza w pewien sposób ład pojęciowy.

– Obserwujemy chaos aksjologiczny, chaos pojęciowy. Przykładem tego jest wykorzystywanie przez środowiska LGBT terminologii prorodzinnej na określanie statusu związków jednopłciowych. Aktywiści wykorzystują też terminologię godnościową, która odwołują się do godności człowieka. Szczególnie jest to widoczne w narracji aborcji, gdzie odwołuje się do godności kobiet. Chodzi tu o legalizację aborcji z przyczyn eugenicznych i przesłanek socjalnych – zwrócił uwagę obrońca życia.

Współczesne społeczeństwo boryka się z ogromnym zachwianiem wartości moralnych.

– Ten zamęt moralny jest jaskrawy i bardzo wyraźny. To wymaga adekwatnych odpowiedzi, jednoznacznego wyznaczenia granic i pokazania właściwej orientacji etycznej – podkreślił Piotr Guzdek.

Nowomowa społeczna bardzo często łączy ze sobą ideologię LGBT i ochronę życia. Piotr Guzdek wytłumaczył granice tych dwóch pojęć.

– Pomiędzy ideologią LGBT a tematyką życia człowieka nie ma tak dalekich granic. Te tematy są ściśle ze sobą związane, dlatego że ideologia LGBT jest z gruntu antynatalistyczna. Na sztandarach tych środowisk noszone są hasła o aborcji, o środkach wczesnoporonnych, o aborcji domowej i o zapłodnieniu pozaustrojowym dla par homoseksualnych – mówił członek Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Ideologia LGBT przeciwstawia się modelom prawdziwej rodziny, którą jest w stanie stworzyć jedynie kobieta i mężczyzna.

– Ta ideologia walczy z modelem rodziny płodnej i otwartej na życie, modelem rodziny, który zapewnia integralne wychowanie dzieci, dzięki komplementarności rodziców. Dzięki pierwiastkowi kobiecemu i męskiemu. Ideologia ta  prowadzi do seksualizacji dzieci, do uzależniania od różnych form aktywności seksualnej. Z tego powodu właściwie pojęta tematyka obrony życia nie jest ograniczona tylko i wyłącznie do różnych form przemocy prenatalnej, ale do zapewnienia adekwatnego rozwoju dziecka na każdym etapie jest wzrostu – akcentował.

24 marca obchodzimy Narodowy Dzień Życia, a 25 marca Dzień Świętości Życia. Te dwa święta mają ogromny wypływ na świadomość społeczną w temacie wartości życia ludzkiego.

– Te wydarzenia nie tylko mają realny wpływ, ale są absolutnie konieczne. Chociaż nie dostrzegamy jeszcze właściwej percepcji idei Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia w różnych placówkach. Te święta mobilizują obrońców życia do organizowania akcji ogólnopolskich, przede wszystkim marszy. Dziś ideologia LGBT zawładnęła polskimi ulicami, a Dzień Świętości Życia jest idealną okazją do wyjścia na ulice i zamanifestowania przywiązania do wartości promujących życie człowieka – zapewniał rozmówca.

Środowiska LGBT wyrażają ogromne zaangażowanie w sprawę adopcji i wychowywania przez pary homoseksualne dzieci. Czy takie postulaty mogą zniechęcić środowiska pro-life do zakładania własnych rodzin w obawie przed dorastaniem ich pociech w tak zdeprawowanym świecie?

– Ta narracja stosowana przez środowiska dewiacyjne w żaden sposób nie demobilizuje osób, które pragną zawrzeć związek małżeński, taki który oparty jest na związku heteroseksualnym i rodzinie heteroseksualnej. Jeżeli ktoś jest głęboko przekonany do zinterioryzowanych wartości i adekwatnie afirmuje, prawdziwie się do nich przyznaje, to bez względu na otoczenie społeczne, własne życie małżeńskie i rodzinne, a także system wartości -wychowa dzieci w sposób korespondujący z własnymi wartościami – zapewnił Piotr Guzdek.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl