WHO reklamuje kontrowersyjny podręcznik dla dzieci

Europejski oddział Światowej Organizacji Zdrowia reklamuje podręcznik w którym promuje masturbację, antykoncepcję, aborcję i homoseksualizm. Książka jest skierowana do dzieci i młodzieży.

W publikacji pedofilia nie została uznana za coś nagannego moralnie. O sprawie napisał portal prawy.pl.  Książka trafiła do ministrów zdrowia państw UE. WHO reklamując podręcznik przekonuje, że „opiera się on na całościowym podejściu i rozumieniu seksualności jako obszaru, w którym należy pomóc dzieciom i młodzieży w samookreśleniu ich seksualności”.

Ponadto organizacja przewiduje, że dzieci w wieku 4-6 lat powinny umacniać swoją tożsamość genderową, być informowane o różnych rodzajach rodzin i skłaniane do akceptowania „różnorodności”. Ewa Kowalewska, dyrektor Human Life International nie ukrywa swojego oburzenia wydaniem takiej publikacji. Jak mówi, jest to promowanie pedofilii.

– Naciski ze strony WHO i innych organizacji międzynarodowych, aby wprowadzić edukację seksualną demoralizującą dzieci, można zakwalifikować jako molestowanie. To jest przygotowywanie dzieci do współżycia seksualnego. Stąd się biorą pomysły, aby obniżyć wiek dopuszczalny, kiedy to nie będzie przestępstwo. To jest promowanie pedofilii – akcentuje Ewa Kowalewska.

Krytycznie do publikacji odnieśli się już hiszpańscy księża biskupi. Także 43 tysiące obywateli tego kraju podpisało się pod petycją skierowaną do szefa europejskiego oddziału WHO. WHO próbuje jednak uspokajać, że celem dokumentu jest reakcja na powszechne w Europie zagrożenia, takie jak choroby weneryczne i „polepszenie jakości życia, zdrowia i dobrobytu”.

RIRM 

drukuj