Mija 18. rok działalności WSKSiM w Toruniu

Mija 18. rok działalności Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Pod hasłem „Fides, ratio et patria” uczelnia kształci kolejnych młodych ludzi.

Placówka oferuje różne kierunki studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich i podyplomowych. Są to między innymi: dziennikarstwo, politologia czy informatyka.

Nowością w kolejnym roku akademickim ma być ekonomia i pielęgniarstwo. Oprócz tego uczelnia zapewnia studentom między innymi praktyki zawodowe i opiekę duszpasterską.

To właśnie ideowość jest tym, co wyróżnia Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej spośród innych uczelni – wskazuje wykładowca prof. Piotr Jaroszyński.

– Dzisiaj szkoły wyższe coraz częściej idą w kierunku praktycznym, natomiast zamiast ideowości mamy do czynienia z ideologizacją, czyli ideologią, która bywa bardzo groźna, a w dzisiejszych czasach, gdy edukacja na poziomie wyższym jest elementem pewnych strategii ideologicznych, to tym bardziej placówka, w której zwraca się uwagę na korzenie i tożsamość chrześcijańską, jest czymś bezcennym – podkreśla prof. Piotr Jaroszyński.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej Medialnej jest jednym z dzieł powstałych przy Radiu Maryja.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl