fot. facebook.com

Zastępca ambasadora USA w Polsce odwiedził WSKSiM

Zastępca ambasadora USA w Polsce John C. Law odwiedził dziś Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Podczas spotkania z wykładowcami i studentami dyplomata mówił o relacjach polsko-amerykańskich w ostatnich stu latach oraz mediach za oceanem. Wykład i dyskusja odbyły się pod hasłem „100 lat razem: Ludzie, historia, przyszłość”.

Chcemy mieć dobre relacje ze wszystkimi Polakami. Ośrodek toruński jest bardzo ważny – podkreślił John C. Law, zastępca amerykańskiego ambasadora.

– Chcemy mieć dobre stosunki z wszystkimi Polakami. Niestety przez długi czas nie byliśmy w Toruniu, ale chcieliśmy wykorzystać możliwość, aby pojawić się tu, w tym uniwersytecie, bo to jest bardzo ważna uczelnia, to jest wielki wydział dziennikarstwa. Poza tym, po prostu bardzo ważne – moim zdaniem – jest to, że nie jesteśmy tylko w Warszawie, czy Krakowie. Trzeba podróżować po całej Polsce po to, żebyśmy lepiej rozumieli, jakie jest stanowisko Polaków – mówił John C. Law, zastępca amerykańskiego ambasadora.

Spotkanie zorganizowały: WSKSiM, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu oraz Instytut im. św. Jana Pawła II „Pamięć i tożsamość”.

RIRM

drukuj