Trwają warsztaty „Zrozumieć media”

W Polsce trwają warsztaty pt. „Zrozumieć media”. Dzięki nim wykładowcy Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, pracownicy Radia Maryja oraz Telewizji Trwam, a także studenci ukazują młodzieży tajniki mediów. W czwartek warsztaty odbyły się w Gimnazjum nr 1 w Jaworze.

To już drugie warsztaty organizowane pod egidą „Solidarności” kopalni Lubin – przypomniał Bogdan Nuciński, przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” w kopalni Lubin.

– Mam możliwość ciągłego słuchania Radia Maryja, oglądania TV Trwam, wartości, które są prezentowane w tych mediach bardzo mnie inspirują i chciałem zaszczepić je dzieciom oraz młodzieży na naszym terenie. – zaznaczył Bogdan Nuciński.

Uczestnicy warsztatów organizowanych przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu podkreślali, że przeprowadzanie zajęć dziennikarskich jest dziś potrzebne.

– Warsztaty były bardzo ciekawe i na pewną pomogą mi w przyszłości przy wyborze zawodu. Na takie warsztaty warto przyjść, bo pomagają w późniejszym życiu, jeśli wybieramy się na dziennikarstwo. Są potrzebne, bo dzięki nim dowiadujemy się wielu rzeczy, które później pomogą nam w nauce czy zawodzie – zaznaczyła jedna z uczestniczek warsztatów.

Dyrektor Gimnazjum nr 1 Aldona Łapińska również wyraziła zadowolenie ze zrealizowania szkolenia dla uczniów w Jaworze.

– Warsztaty były niesamowite. Myślę, że osoby z naszej szkoły, szczególnie te, które są uczniami klas dziennikarskich – dzisiaj bardzo dużo się nauczyły. Sama z wielkim zainteresowaniem oglądałam zajęcia. Siła i możliwości telewizji są niesamowite. Mam nadzieję, że spośród tych osób, które dzisiaj uczestniczyły w warsztatach będą wspaniali dziennikarze – podkreślała Aldona Łapińska.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl