fot. Magdalena Kapuścińska Wojciech Trawka

[TYLKO U NAS] o. Dawid Wilczyński CSsR: Warsztaty WSKSiM, Radia Maryja i TV Trwam mają na celu pomóc w tym, aby jak najbardziej świadomie korzystać z mediów

Te warsztaty, które jako Radio Maryja, jako TV Trwam i Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu organizujemy w różnych stronach naszej ojczyzny, są takimi warsztatami innowacyjnymi, które mają właśnie na celu pomóc, zwłaszcza młodemu człowiekowi, pomóc w tym, aby jak najbardziej świadomie korzystać z mediów, aby być po części kreatorem rzeczywistości – stwierdził o. Dawid Wilczyński CSsR w audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

W Łańcucie odbywają się warsztaty medialne „Zrozumieć media” organizowane przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

– Widzimy jak mało jest w naszej codzienności właśnie tego rozumienia mediów, jak często i jak wiele korzystamy z mediów, a jak mało je rozumiemy. Dotyczy to zwłaszcza młodego pokolenia. Te warsztaty, które jako Radio Maryja, jako TV Trwam i Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu organizujemy w różnych stronach naszej ojczyzny, są takimi warsztatami innowacyjnymi, które mają właśnie na celu pomóc, zwłaszcza młodemu człowiekowi, pomóc w tym, aby jak najbardziej świadomie korzystać z mediów, aby być po części kreatorem tej rzeczywistości. Dzisiaj młodzi ludzie tworzą media w różnym wymiarze i stopniu, a niemalże każdy z młodego pokolenia korzysta chociażby z internetu czy telewizji – powiedział o. Dawid Wilczyński CSsR.

Te warsztaty mają za zadanie to, aby młodemu człowiekowi pomóc w korzystaniu z tych dobrodziejstw – podkreślił gość Radia Maryja.

– Przez te 2 dni gościmy w Łańcucie. Tutaj te warsztaty, które zostały zorganizowane przez ks. prałata Tadeusza Kocura, proboszcza parafii pw. św. Stanisława, biskupa i męczennika, z panem starostą łańcuckim Adamem Krzysztoniem, za co też serdecznie dziękujemy, bo to jest wyraz wielkiej troski ze strony organizatorów o dobro młodzieży, o to, żeby młodzież jak najbardziej świadomie korzystała z tych mediów. Wielkie podziękowania kierujemy także do uczestników, ponieważ młodzież, która licznie się zgromadziła, uczestniczyła w dzisiejszych zajęciach z naprawdę wielkim zaangażowaniem i zasłuchaniem – mówił duchowny.

Podczas warsztatów chcemy zaprosić uczestników do medialnej „kuchni” – wskazał gość „Aktualności dnia”.

– Chcemy pokazać, jak wygląda ten świat telewizji, radia i prasy nie od tej strony, którą codziennie widzimy i jest nam serwowana, ale chcemy zabrać młodych ludzi na zaplecze. Pragniemy pokazać im, jak tworzy się media, jak przy ich pomocy można pomagać drugiemu człowiekowi i inspirować go do dobrego. Staramy się uwrażliwić i przestrzec uczestników, że za pomocą tych samych mediów można ludźmi manipulować, mogą one służyć do złego oraz wskazywać na wartości, które są zupełnie przeciwne dobru człowieka. To chcemy pokazać na takiej zasadzie, aby młody człowiek mógł przyjść, zobaczyć i doświadczyć tego, jak wygląda tworzenie mediów – podsumował o. Dawid Wilczyński CSsR.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem o. Dawida Wilczyńskiego CSsR mogą Państwo odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj