Przygotowania do dziękczynienia za 25 lat istnienia Radia Maryja

Już 3 grudnia rozpocznie się uroczystość srebrnego jubileuszu Radia Maryja. Do Torunia przyjadą pielgrzymi z całej Polski. Dziękczynienie nie byłoby jednak możliwe bez całościowego zaangażowania wielu osób.  

O. Marian Sojka CSsR posługujący w Radiu Maryja tłumaczy, jak wyglądały przygotowania.

– Przygotowania do każdej rocznicy Radia Maryja wyglądają podobnie. Wymagany jest wielki trud osób zaangażowanych, posługujących zarówno w Radiu Maryja, jak i innych dziełach. Takie uroczystości zawsze poprzedza przyjęcie zgłoszeń grup, które wybierają się do nas, aby mogły zostać godnie przyjęte. Następnym etapem jest opracowanie odpowiednich kart wstępu, miejsca celebry, jak również zarejestrowanie wszystkich osób indywidualnych oraz grup, które pragną uczestniczyć w tym wydarzeniu – mówił redemptorysta.

Kapłan podkreślił, że do zadań osób w biurze i w Radiu Maryja należy to wszystko zorganizować, zsynchronizować i zintegrować. Należy także służyć ogłoszeniami związanymi z tymi uroczystościami.

– Jest to mrówcza praca, którą przygotowują osoby zaangażowane na przyjazd naszych słuchaczy i widzów – zaznaczył o. Marian Sojka CSsR.

Przed Halą Sportowo-Widowiskową, miejscem spotkania, będą wydawane specjalne karty uprawniające do zajmowania miejsc na arenie. Niektóre grupy pielgrzymkowe zgłosiły swoją obecność już we wrześniu – zaznaczył redemptorysta.

– Karty będą rozdawane już przy arenie od wczesnych godzin porannych. 3 grudnia zapraszamy do specjalnych namiotów, gdzie będzie kilka stanowisk do odbierania kart przez osoby, które wcześniej się do nas zgłosiły. Osobne miejsce wydawania kart będzie dla kapłanów, którzy będą uczestniczyli w koncelebrze, a także dla osób chorych i niepełnosprawnych, które wymagają specjalnej opieki. Oczywiście to wszystko trzeba było odpowiednio wcześniej zorganizować włącznie ze sprzętem i rezerwacją miejsca – akcentował o. Marian Sojka CSsR.

Więcej informacji o XXV rocznicy powstania Radia Maryja [tutaj]

RIRM

drukuj