fot. Tomasz Strąg

Toruń: Trwa spotkanie Biur i Kół Przyjaciół Radia Maryja

W Toruniu trwa zjazd Biur i Kół Przyjaciół Radia Maryja. Centralnym punktem będzie niedzielna Eucharystia w sanktuarium pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

To osoby, które wspierają Radio Maryja każdego dnia. Modlą się za nie, i podejmują dzieło ewangelizacji, zapoczątkowane przez o. Tadeusza Rydzyka CSsR.

– To, co katolickie i polskie powinno być solidne – zaznacza o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Tak jest w przypadku Kół i Biur Przyjaciół Radia Maryja. Ich spotkanie odbywa się teraz w Toruniu. To wspólnoty, które muszą sprostać bardzo ważnym zadaniom – mówi o. Marian Sojka CSsR.

– Pierwszorzędnym zadaniem jest formacja wszystkich członków Radia Maryja, drugim – bardzo ważnym – jest Ewangelizacja. Trzecim, bardzo istotnym, jest wspieranie Radia Maryja na różnych poziomach – wskazuje o. Marian Sojka CSsR.

Chodzi o wsparcie materialne, ale i wsparcie poprzez modlitw, bo bez modlitwy nic nie będzie solidne.

– Mamy co miesiąc Mszę św. za Ojczyznę, najpierw jest różaniec za Ojczyznę, za Radio Maryja, za Telewizję Trwam – mówi Ewa Anna Leśniewska z Koła Przyjaciół Radia Maryja w Żurominie.

Spotkania Biur i Kół Rodziny Radia Maryja dają ogromną nadzieję, bo każdy ich uczestnik ma szansę zobaczyć, że nie jest sam. Wokół Radia Maryja gromadzą się przecież wierni z całej Polski.

– Każdorazowe spotkania Kół i Biur Radia Maryja mają też stworzyć więzi pomiędzy nami wszystkimi tu zgromadzonymi – tłumaczy o. Marian Sojka CSsR.

Ta więź naprawdę powstaje, co potwierdzają słowa Ewy Łukomskiej z Warszawy.

– Dzielimy się doświadczeniami, jesteśmy bardzo zbudowani, jesteśmy w WSKSiM i czujemy się jak u siebie w domu. Ja czuję się jak w mojej rodzinie – podkreśla Ewa Łukomska.

Celem jest dotarcie także do młodzieży. Stąd książki, jakie Radio Maryja rozdaje za darmo, właśnie z myślą o młodych.

– Samych tych książek rozdaliśmy już (chociaż zostanie może w sercu jego, dać tej młodzieży, taką, taką): „Kształcenie charakteru” – 75 tys., „Nawiedzenie Najświętszego Sakramentu” – 150 tys. – mówi o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Pani Ewa z Żuromina każdego roku zabiega o to, by na pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy zabrać jak najwięcej osób.

– Zawsze zawożę do Matki Bożej, zawsze przedstawiam Matce Bożej: „Maryjo przywiozłam Ci tak dużo ludzi, oni są Twoi” – zaznacza.

To wszystko ma jeden cel: odnowić ducha narodu. Właśnie tutaj Radio Maryja oraz dzieła przy nim powstałe stają się punktem odniesienia, odważnym głosem prawdy.

– Ewangelizacja to jest głoszenie Dobrej Nowiny, ale dokumenty Kościoła mówią nam również, że ewangelizowanie polega również na przestrzeganiu przed złem. To są dwie drogi naszej pracy – tłumaczy Ewa Nowina-Konopka, redaktor naczelny „Naszego Dziennika”.

Wszystkie dzieła ewangelizacji są możliwe tylko dzięki wsparciu słuchaczy. To ich wiara, to ich modlitwa buduje Rodzinę Radia Maryja. Takim pomostem między katolicką rozgłośnią, a właśnie wszystkimi słuchaczami w całej Polsce mają być Biura i Koła.

TV Trwam News/RIRM

drukuj