[TYLKO U NAS] S. Karczewski: Radio Maryja jest fenomenem, który budzi ciepłe i życzliwe uczucia

Dzięki Radiu Maryja całe rzesze ludzi zapomnianych, pozostawionych samym sobie, wykluczonych z normalnego życia zyskały dostęp do transmisji Mszy św., uroczystości religijnych, do katechezy i wspólnych modlitw na antenie, a także do rzetelnych wiadomości z kraju i ze świata – napisał w liście z okazji 26. rocznicy powstania Radia Maryja marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

W Toruniu odbywają się uroczystości 26. rocznicy powstania Radia Maryja. Do Torunia licznie przybyli pielgrzymi z całej Polski. Natomiast marszałek Senatu Stanisław Karczewski skierował z tej okazji list do Rodziny Radia Maryja.

„O tej rodzinie św. Jan Paweł II powiedział, że jest ona: <<…szczególnym wyrazicielem, wcieleniem […] Maryjnej duchowości w Polsce>>” – napisał marszałek.

Służy ono Bogu, Ojczyźnie i Człowiekowi. Formuje postawy patriotyczne i chrześcijańskie. Przybliża zagadnienia wiary oraz działalności Kościoła w Polsce i na świecie. Zapoznaje z rodzimą kulturą i obyczajowością. Jest fenomenem, który u przyjaciół budzi ciepłe, życzliwe uczucia, zaś adwersarzom spędza sen z powiek” – podkreślił.

„Księdzu Dyrektorowi i wszystkim Pracownikom Radia Maryja życzę wielu dalszych sukcesów w – jak to ujął św. Jan Paweł II” – „…utrwalania tu na ziemi cywilizacji prawdy i miłości zgodnie z wolą Boga” – podsumował.

RIRM

drukuj