fot. PAP/Leszek Szymański

PiS przedstawi dziś pełne listy wyborcze do Sejmu i Senatu

Prawo i Sprawiedliwość przedstawi dziś kompletne listy kandydatów na jesienne wybory do Sejmu i Senatu. Wcześniej poznaliśmy tzw. jedynki.  Pełne listy mają być zaprezentowane na konferencji, która jest planowana koło południa.

Politycy partii rządzącej zapowiadali wcześniej, że na listach znajdą się dotychczasowi parlamentarzyści oraz samorządowcy. PiS stawia na osoby rozpoznawalne, a jednocześnie mające doświadczenie w polityce.

Zjednoczona Prawica prowadzi zdecydowanie w sondażach, może liczyć na samodzielne rządy. Minister Michał Dworczyk, szef KPRM, podchodzi jednak bardzo ostrożnie do badań preferencji wyborczych Polaków.

– To oczywiście jest miłe, ale nie skupiamy się na tym. W tej chwili myślimy przede wszystkim o tym, aby dobrze zakończyć kadencję, podsumować ją i przedstawić przekonywujący program wyborczy. Program, który będzie dobrym programem dla Polski, i dzięki któremu będziemy mieli nadzieję, że wyborcy za dwa miesiące oddadzą głos na Prawo i Sprawiedliwość – wskazuje Michał Dworczyk.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Partie polityczne w ramach kampanii już zabiegają o głosy Polaków.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości spotykają się z Polakami w ramach pikników rodzinnych. W najbliższą niedzielę premier Mateusz Morawiecki oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński odwiedzą Stalową Wolę. Ma to być ostatnie spotkanie w takiej formule.

RIRM

drukuj