fot. PAP/Art Service

Premier M. Morawiecki: Obowiązkowy split payment dopiero od 1 listopada 

Data wdrożenia obowiązkowego split payment będzie przesunięta z 1 września na 1 listopada – poinformował w Krakowie premier Mateusz Morawiecki. Projekt zmian w tej sprawie jest obecnie procedowany w Sejmie.

Przesunięcie terminu stosowania podzielonej płatności w VAT w niektórych branżach ma dać przedsiębiorcom więcej czasu na wdrożenie systemu.

Szef rządu mówił o tym podczas swojej wizyty w Krakowskim Parku Technologicznym. Jak podkreślał, decyzja o przesunięciu daty wdrożenia split payment wychodzi naprzeciw postulatowi przedsiębiorców w tej sprawie.

– Po ostatnich kilku spotkaniach z przedsiębiorcami słyszałem wiele różnych postulatów, propozycji, ale jedna – dość technicznie brzmiąca i związana z księgowością – była istotna dla przedsiębiorców. Otóż dotyczyła przesunięcia terminu wdrożenia split payment, czyli podzielonej płatności. Słuchając ich postulatu, postanowiliśmy z ministrem finansów przesunąć datę wdrożenia z 1 września na 1 listopada, tak żeby były jeszcze dodatkowe miesiące na dostosowania informatyczne systemów księgowych i większa łatwość we wdrożeniu całego tego projektu – poinformował prezes Rady Ministrów.

Projekt noweli o VAT, wprowadzający m.in. obowiązkowy split payment w niektórych branżach, Sejm skierował w środę do Komisji Finansów Publicznych.  Wiceminister finansów Tadeusz Kościński wskazywał, że projekt ma na celu dalsze uszczelnienie systemu VAT.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl