fot. twitter.com

Rezolucja ws. procedury impeachmentu wobec D. Trumpa odrzucona

Izba Reprezentantów USA odrzuciła rezolucję, która wzywała do rozpoczęcia procedury impeachmentu wobec Donalda Trumpa, czyli usunięcia z urzędu. Wniosek w tej sprawie złożyli przedstawiciele Partii Demokratycznej.

W niedzielę na Twitterze Donald Trump zamieścił wpis, w którym mocno uderzył w kongresmenki Partii Demokratycznej. Była to odpowiedź na krytykę, jaka spadła na amerykańskiego prezydenta za wypowiedzenie wojny nielegalnej migracji.

Jakie to interesujące, widzieć >progresywne< demokratyczne kongresmenki pochodzące z krajów, których rządy są kompletną i totalną katastrofą, najgorsze, najbardziej skorumpowane i niewydolne na całym świecie (…), jak teraz głośno i złośliwie mówią ludziom w Stanach Zjednoczonych, (…), jak powinien działać ich rząd” – napisał prezydent Stanów Zjednoczonych. 

Donald Trump pytał dalej we wpisie na Twitterze:

„Czemu nie wrócą i nie pomogą naprawić tych całkowicie zepsutych, dotkniętych przestępczą zarazą miejsc, z których pochodzą, a potem wrócą i pokażą nam, jak się to robi?”  

Wpisy dotyczyły tych kongresmenek, które mają zagraniczne korzenie. Jedna z nich nie urodziła się w USA, pochodzi z Somalii. Słowa amerykańskiego prezydenta zostały przez Partię Demokratyczną odczytane jako rasizm. W Izbie Reprezentantów została złożona rezolucja, która wzywała do rozpoczęcia procedury impeachmentu wobec Donalda Trumpa. Ostatecznie przeciwko niej głosowali nie tylko republikanie, ale i część demokratów. 

– Właśnie usłyszałem, że Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych w przeważającej mierze zagłosowała za zabiciem najbardziej ośmieszającego projektu, w który kiedykolwiek byłem zaangażowany, rezolucji, jak głupie jest to w sprawie impeachmentu – mówił przywódca USA.

Przeciwna uruchomieniu procedury impeachmentu wobec Donalda Trumpa była m.in. demokratyczna spiker Izby Nancy Pelosi. Nie zmienia jednak swojego zdania co do zachowania prezydenta Stanów Zjednoczonych.

– Zostaliśmy obrażeni. Użył słów „wróć do miejsca, z którego pochodzisz” – a z definicji te słowa są rasizmem – wskazała.  

Inicjator rezolucji wymierzonej w Donalda Trumpa Al Green próbował już wcześniej, w 2017 i 2018 roku, uruchomić procedurę impeachmentu wobec amerykańskiego prezydenta, ale bez powodzenia. 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl