fot. PAP/EPA

Koronawirus/Ekspert o gwałtownym wzroście zakażeń w USA: To nie jest druga fala, ale intensyfikacja pierwszej

Ponad 132 tysiące osób zmarło z powodu COVID-19 w Stanach Zjednoczonych. Wczoraj (drugi dzień z rzędu) liczba ta zwiększyła się o ponad 900. Tylko na Florydzie wykryto już blisko ćwierć miliona przypadków koronawirusa.

Ponad 60 tys. przypadków koronawirusa wykryto tylko wczoraj w Stanach Zjednoczonych. Co szósta zdiagnozowana infekcja przypada na Florydę, gdzie na niektórych oddziałach intensywnej terapii brakuje już miejsc. Kalifornia i Teksas odnotowały rekordowy wzrost liczby zgonów w ciągu jednego dnia. W północnym Teksasie Gwardia Narodowa pomaga miejscowemu bankowi żywności.

– To bardzo przytłaczające widzieć taki poziom potrzeb, ale pomaganie ludziom stanąć na nogi lub po prostu wyjść z tego trudnego okresu, jaki mamy teraz, jest satysfakcjonujące dla wszystkich naszych członków – stwierdził Tommy Smith ze 136. Narodowej Gwardii Lotniczej.

Zarażonych wirusem zostało 3 miliony Amerykanów, a zmarło ponad 131 tys.

– Istnieją stany takie jak Arizona, jak Teksas, jak Floryda, które rząd postanowił otworzyć ponownie, gdy rozprzestrzenianie wirusa bardzo szybko spadło. To jest najgorsze, co można było zrobić. Nie nazywam tego nawet drugą falą, to jest  intensyfikacja pierwszej fali – zwrócił uwagę Rafael Perez, specjalista ds. zdrowia publicznego z Uniwersytetu Yale.

Zdaniem ekspertów, rząd federalny USA i rządy stanowe powinny ponosić odpowiedzialność za tę sytuację.

Dramatyczna sytuacja panuje także w Meksyku. Od początku epidemii zmarło tam ponad 32 790 osób, a tylko  w ciągu ostatniej doby  782. Zakażonych jest ponad 275 000 osób. Ministerstwo przyznaje, że rzeczywista liczba zakażeń może być znacznie wyższa, ponieważ dostępność testów na koronawirusa jest niedostateczna.

– Mój teść jest tutaj hospitalizowany od prawie siedmiu dni. Miał zapalenie płuc i został przyjęty z tego powodu, ale nigdy nie miał testu na COVID-19 – powiedział jeden z obywateli.

Meksyk to obecnie piąty najbardziej dotknięty pandemią kraj na świecie pod względem liczby przypadków śmiertelnych koronawirusa.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl