fot. PAP/Wojtek Jargiło

A. Soboń spodziewa się, że w Sejmie jest większość za poparciem kandydatury szefa NBP na drugą kadencję

W Sejmie znajdzie się większość w sprawie poparcia urzędującego prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego na kolejną kadencję – wynika z wypowiedzi wiceministra finansów Artura Sobonia.

„Nie chcę się zarzekać, że będzie taki a nie inny wynik głosowania (w sprawie powołania prezesa NBP – PAP), ale spodziewam się, że w tej sprawie jest większość, która może spokojnie zagłosować za tą kandydaturą i wybrać szefa banku centralnego na kolejną kadencję” – powiedział Soboń na antenie RMF FM.

„Dzisiaj ta kandydatura spełnia wszelkie kryteria odpowiedzialnej, przemyślanej, rozsądnej, racjonalnej polityki monetarnej, bo się po prostu Adam Glapiński sprawdził” – dodał wiceminister finansów.

Zdaniem Sobonia wybór prezes NBP może nastąpić podczas najbliższego posiedzenia Sejmu, które zostało zaplanowane na 11 i 12 maja.

Jak wynika z porządku obrad izby niższej, Sejm zajmie się powołaniem prezesa Narodowego Banku Polskiego podczas posiedzenia zaplanowanego na 11 i 12 maja.

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych pozytywnie oceniła wniosek prezydenta o powołanie Adama Glapińskiego na drugą kadencję prezesa NBP podczas posiedzenia 13 kwietnia tego roku.

Szef banku centralnego jest powoływany przez Sejm na wniosek prezydenta RP na 6 lat. Prezydent Andrzej Duda złożył wniosek w styczniu br. Kadencja Glapińskiego upływa w czerwcu tego roku.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl