Sprawa Caracali wywołała kolejną burzę w Sejmie

W Sejmie odbyła się burzliwa debata nad informacją ws. działań rządu związanych z pozyskaniem śmigłowców dla wojska. Z wnioskiem w tej sprawie zwrócili się posłowie Platformy Obywatelskiej.

Poseł PO Czesław Mroczek, były wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej mówił, że od kilkunastu dni cała Polska jest świadkiem wielkiego zamieszania i wyjątkowej nieudolności rządu przy realizacji kontraktu na śmigłowce.

Z kolei obecny Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz zaznaczył, że Prawo i Sprawiedliwość spełnia obietnice wyborcze i będzie rozwijać polski przemysł.

– Prawo i Sprawiedliwość będzie dążyło do tego, żeby to polski przemysł obronny był fundamentem bezpieczeństwa narodowego Polski! Prawo i Sprawiedliwość będzie dążyło do tego, żeby to polski przemysł obronny stał się kołem zamachowym rozbudowy i odbudowy polskiego bezpieczeństwa i polskiej pomyślności! Prawo i Sprawiedliwość dba o polskich robotników i polskich inżynierów! Prawo i Sprawiedliwość dba o polskie konstrukcje militarne! Robiło to i będzie to robiło bez względu na wasze próby przeszkodzenia temu – akcentował Antoni Macierewicz.

Minister wskazał też, że 6 tys. miejsc pracy, które miały być wynikiem zawarcia kontaktu ws. śmigłowców Caracal to systematycznie powtarzane kłamstwo.

Podobnie, okłamuje się pracowników Łodzi i pracowników innych miast, jakoby tysiące miejsc pracy miały być związane z tym kontraktem  – tłumaczył szef resortu.

Na początku października Ministerstwo Rozwoju, które prowadziło negocjacje offsetowe, poinformowało o zakończeniu rozmów ws. śmigłowców Caracal, uznając dalsze rozmowy za bezprzedmiotowe.

Według rządu oferta firmy Airbus Helicopters nie zabezpieczała interesów ekonomicznych i bezpieczeństwa Polski, a wartość proponowanego offsetu była niższa od oczekiwanej.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl