fot. PAP

Zabezpieczono około 900 list z podpisami poparcia dla PO

Prokuratura Rejonowa Łódź-Śródmieście zabezpieczyła około 900 list z podpisami poparcia dla komitetu wyborczego PO. Jest podejrzenie, że podpisy zostały podrobione.

Wielu podpisanych na listach zaprzecza, że udzieliło Platformie poparcia przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopana mówi, że na wyciągnięcie wniosków ze sprawy trzeba poczekać.

– Postępowanie, które prowadzi prokuratura znajduje się na etapie początkowym. Zostało one wszczęte w ostatnich dniach. Dotychczas zdołaliśmy przesłuchać kilkadziesiąt osób. Przesłuchania realizują policjanci zarówno w Łodzi, jak i w innych miejscowościach na terenie województwa łódzkiego. Planujemy dalsze przesłuchania. Nie ulega wątpliwości, że w tej sprawie konieczne będzie także zasięgnięcie opinii biegłego z zakresu pisma ręcznego – powiedział Krzysztof Kopania.

Krzysztof Kopania powiedział także, że osoby przesłuchiwane są m.in. pytanie o to, czy w ostatnim czasie były karane za jazdę bez biletów w środkach komunikacji miejskiej. Część świadków potwierdza, że tak było. Rzecznik łódzkiej prokuratury zaznaczył, że na tym etapie postępowania nie może w tej sprawie udzielić więcej informacji.

 

RIRM

drukuj