P. Jaki: stosunek do komisji weryfikacyjnej testem dla klasy politycznej

Stosunek do tej komisji to prawdziwy test na uczciwość całej klasy politycznej – powiedział w Sejmie wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki podczas debaty nad rządowym projektem zakładającym powołanie komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w stolicy.

Sejm zaczął w piątek debatę nad tym projektem, który przygotowało ministerstwo sprawiedliwości.

„Stosunek do tej komisji to jest prawdziwy test na uczciwość całej klasy politycznej – kto chce wyjaśnić aferę reprywatyzacyjną, a kto chce chronić układu i cwaniactwa” – powiedział wiceminister.

Jak zaznaczył, projekt ustawy jest gwarancją, że państwo „dorwie grupę cwaniaków”, którzy brali udział w aferze reprywatyzacyjnej.

„Albo państwo pokaże siłę wobec tej zorganizowanej mafii, i pokaże, że Polska to dumna wspólnota, która nie będzie już pozwalała na oszustwa, rabunki i kompromitację w środku Europu. (…) albo wylądujemy na mieliźnie” – stwierdził.

Zdaniem Jakiego, afera reprywatyzacyjna miała miejsce przy „całkowitym bezwładzie instytucji państwa”.

„A można by powiedzieć, że niektóre instytucje nawet brały w tym udział. Bo przecież nie mogłaby się odbyć żadna afera reprywatyzacyjna bez stołecznego ratusza, w którym rządzi przedstawiciel poprzedniego obozu władzy” – mówił.

PAP/RIRM

drukuj