fot. pixabay.com

Agencje ratingowe utrzymują ocenę Polski

Odporność gospodarcza Polski jest dostrzegana przez agencje ratingowe. Utrzymują one ocenę ratingową Polski.

W ostatnim czasie krajowa gospodarka zmaga się z wieloma turbulencjami. Początkowo zostały one wywołane pandemią koronawirusa, a teraz konfliktem zbrojnym na Ukrainie. Mimo tego światowe agencję ratingowe oceniają pozytywnie stan Polskiej gospodarski.

Jak wskazano w uzasadnieniu agencji Moody’s, głównym czynnikiem dobrego wyniku są braki negatywnych skutków związanych z szokiem wywołanym pandemią koronawirusa. Wzrost PKB w latach 2022 – 2023 prognozowany jest na poziomie 3 proc.

Pokrzyżować plany może konfrontacja wojskowa z udziałem NATO. Po jakimkolwiek ataku militarnym albo cybernetycznym na Polskę, nastąpi natychmiastowa degradacja akcji ratingowych. Negatywne byłoby też pogorszenie się stanu praworządności, a także dalsze zaostrzenie konfliktu z instytucjami Unii Europejskiej.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl